DOPIS PRO RODIČE

Milí rodiče,

blíží se nám termín tábora a my zuřivě všechno chystáme a připravujeme. Prosím proto, abyste co nejdříve odevzdali rádci družiny přihlášku na tábor (nejdéle však do konce května), kterou najdete v příloze, a uhradili platbu (do 5. 6.) za tábor ve výši 3.500,- (podrobné info v přihlášce).

Jen krátká rekapitulace: tábor proběhne jako už vícero let na našem tábořišti v Dolní Světlé, klasicky v indiánských teepee, ani letos nebudou chybět cyklovýlety pro mladší i starší a i opět vás snažně prosíme o pomoc při stavění (které proběhne v termínu 7. - 9. 7.), viz níže. Tématem se přesuneme do Velké Británie 30. let minulého století a budeme natáčet film o psu baskervillském, který se údajně stále toulá kdesi po blatech (takže už můžete s dětmi promýšlet kostým, kterým byste mezi filmaře této doby zapadli).

Naše tábory jsou už tradičně částečně cyklistické, proto je nutné, aby každé dítě mělo s sebou funkční, seřízené kolo a helmu (pokud si vaše dítě ještě není na kole úplně jisté, sdělte to prosím rádci družiny). V místě konání se nám nabízejí krásné výlety do Německa, proto bude další nutnou výbavou dětí cestovní pas (pokud vaše dítě pas nemá a nemáte v plánu ho do prázdnin pořizovat, sdělte to prosím opět rádci družiny). Všichni účastníci tábora jsou skauti, je proto třeba, aby si nejpozději do té doby pořídili skautský kroj a střediskové/oddílové tričko (na internetu lze kroj zakoupit tady: http://www.junshop.cz/, ale i v Děčíně je skautská prodejna v ulici Palackého v Podmoklech, tričko si obstarejte u rádce družiny).

Naše tábořiště je součástí CHKO a my se i proto se snažíme používat jary a mýdla, které přírodě neublíží, a i letos budeme totéž žádat i po všech účastnících tábora. Prosíme, pořiďte taková mýdla, pasty na zuby a šampóny, které se v přírodě bez problémů rozloží. Při stavbě tábora je potřeba je každá ruka, protože naše tábory vznikají na zelené louce a během tří dnů musíme postavit asi deset týpí, hangár (včetně vnitřního vybavení), stožár, dvoje latríny, umývárku, kolárnu, zásobák, sklad, nářaďák a marodku. Z toho důvodu jsme před několika lety zavedli finanční zvýhodnění těch rodičů, kteří nám se stavbou nebo bouráním pomohou, protože chápeme, že je to pro vás komplikace a rádi bychom vás nějak odměnili.

Základní cena tábora je opět 3.500 Kč. Rozhodli jsme se cenu nakonec nezvyšovat a raději minimalizovat ty náklady, které letos nejsou nezbytně nutné. Zároveň platí naše nabídka po skončení tábora vrátit až 600 Kč všem, kteří nám pomohou: 450 Kč za pomoc při stavění (150 Kč za každý stavební den) a 150 Kč za bourání tábora (proběhne 24. 7. 2022). Výsledná cena bude tedy pro aktivní rodiče 2 900 Kč. Nabízíme vám za to: tělu velmi prospěšnou fyzickou práci!, spaní pod širákem (při nejhorším v jednom z našich stanů), nějaké dobré jídlo alespoň třikrát denně (a některé i vařené na ohni), večer romantiku pod Luží... Zkrátka stavění má u nás tradici velmi příjemné předakce, kterou si rodiče i vedoucí užívají. I manuálně či fyzicky méně zdatní najdou své uplatnění!

Tábor trvá dva týdny, má svůj harmonogram a gradaci - dřívější odjezd dětí je pro všechny zatěžující, a my proto upřednostňujeme účast dětí, které mohou jet na celou dobu. Pokud se přesto ze závažných důvodů Vaše dítě nemůže zúčastnit celého tábora, řekněte to co nejdříve rádci družiny. Za jeden týden na táboře je stanovena cena 2 600 Kč včetně vratné zálohy 600 Kč za pomoc při stavění a bourání (tedy 70 % plné ceny). Určité náklady se totiž nemění, ať dítě odjede kdykoli - především velmi vysoké platby za dopravu materiálu na tábor či odměny za táborovou hru. Zároveň prosíme, počítejte s odjezdem z tábora v neděli 24. 7. mezi 11. a 12. hodinou, neodvážejte děti dříve, i kdybyste nám vy pomoci nechtěli či nemohli - i bourání, balení a nakládání je totiž součástí programu skautského tábora a podtrhuje základní hodnoty skautingu.

Stejně jako v předchozích letech máte možnost kontaktovat dítě i mimo vyhrazený čas, kdy mají děti volně k dispozici své telefony (obvykle přes odpolední klid), na čísle Hany Cermonové - 728 877 741 - nebo Kláry Šmídové - 721 012 501 (a pokud vám to ihned nevezmeme, určitě se vám ozveme v průběhu dne).

A stále hledáme vhodné osoby na pozice táborové/ho kuchařky/e a šafáře.

Těšíme se na vás.

Klára Šmídová a Hana Cermonová

Nejbližší akce

Den sesterství

2023-02-22
2023-02-22
pro: všechny členy
zodpovědný: Šárka + Kočky

Výprava s Pásovci

2023-02-25
2023-02-25
pro: vlčata a světlušky
zodpovědný: Pásovci a Mravenec

Úvodníček

Vážení návštěvníci :-),

vítáme Vás na střediskových stránkách našeho střediska Sojčáci!

Původní jednotka, ze které jsme ve skautské hierarchii v roce 2011 poskočili výše, se jmenovala 4. koedukovaný oddíl a jako takoví jsme fungovali dvacet let. Za tu dobu jsme se stali z dívčího koedukovaným oddílem (tedy jak pro kluky tak holky), trochu navýšili počet našich členů (začínali jsme s jednou družinou - dnes máme 3 oddíly a přes 50 členů), koupili vlastní klubovnu a tak nějak upevnili svoje postavení.

Máme Vám tedy co nabídnout: skupinu lidí, kteří jsou za ta léta sehraní, celkem šest dětských družin různého věku i zaměření, všestranou náplň, která nabídne každému dítěti něco, co je mu blízké, tedy zábavu, která má nějaký smysl.

Družiny, tedy skupinky kluků nebo holek stejného věku, mají každý týden schůzky. Ty vedou plnoletí rádci družin, obvykle za pomoci mladších podrádců, kteří se průběžně vzdělávají a absolvují různé kurzy (rádcovské, čekatelské, zdravotnické, vůdcovské...). O víkendech potom probíhají výpravy, díky kterým se děti seznámí s ostatními ze svého oddílu či střediska a zažijí něco nevšedního - vydají se do přírody nebo do jiného města, zkusí si mnoho nových her a činností. A v létě nás potom čeká tábor - čtrnáct dní v týpkách, bez elektřiny nebo tekoucí vody.

Chcete si to taky zkusit? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vás přivedeme mezi nás :-)


Sponzoři

Rozcestník

Načítám...
Středisko Úsvit Děčín
INSERT SOME TITLE INSERT SOME TEXT