Aktuality

Milí skauti, naši sympatizanti, Děčíňáci,

jako každý rok i letos Vás srdečně zveme na skautskou oslavu svatého Jiří na děčínské nábřeží. Letos je program opravdu pestrý, mezi našimi tradičními workshopy najdete i stánky a stanoviště dalších organizací, které Vám a Vašim dětem nabídnou zábavu a nevšední zážitky na celé sobotní odpoledne. Přijďte s námi oslavit svátek patrona všech skautů!

Program:
13:00 - 13:40 vystoupení DDM
14:00 - 14:30 soubor Kašpárek loutková pohádka O zlém drakovi
14:40 - 15:00 DDM mažoretky
15:00 - 15:30 dětská kapela Jehla
15:30 - 16:00 DDM - Taneční krůčky
16:00 - 17:00 legendární skupina ZPĚT

Workshopy a stanoviště:
- workshopy a hry pro jednotlivce a partu (vyrábění, zdobení, hry, sportovní aktivity),
- ukázky bojových umění - karate Veselý,
- Střední zdravotnická škola DC - předvádění první pomoci, trenažer AED,
- jezdecká stáj - ROYAL LIBERTY - možnost svezení na koni, ukázka zvířat.

Nejbližší akce

Závody vlčat a světlušek

2018-05-05
2018-05-05
pro: přihlášené závodníky
Letošní okresní kolo je pořádané druhým děčínským střediskem, které informace zatím připravuje. Tak se nechme překvapit.
zodpovědný: Rádci nejmladších družin

2. Přeshraniční setkání v Reinhardtsdorfu

2018-05-09
2018-05-13
pro: Členové střediska 10-15 let
Druhý ročník akce s organizací Bewusst Leben. Poznávání divočiny a objevování přírody, orientace s a bez mapy a kompasu, pozorování počasí, sbírání bylinek, stavění voru, chutné vaření a uzení v ohni, beduínská pec a jiné, palác nebo chýše z listů, tipy na přežití, vázání uzlů, putování kolem Zschirnsteinu, hry a sport v přírodě, snídaně při východu slunce, vyprávění příběhů u táboráku a mnohem více...
zodpovědný: Filip

Úvodníček

Vážení návštěvníci :-),

vítáme Vás na střediskových stránkách našeho střediska Sojčáci!

Původní jednotka, ze které jsme ve skautské hierarchii v roce 2011 poskočili výše, se jmenovala 4. koedukovaný oddíl a jako takoví jsme fungovali dvacet let. Za tu dobu jsme se stali z dívčího koedukovaným oddílem (tedy jak pro kluky tak holky), trochu navýšili počet našich členů (začínali jsme s jednou družinou - dnes máme 3 oddíly a přes 50 členů), koupili vlastní klubovnu a tak nějak upevnili svoje postavení.

Máme Vám tedy co nabídnout: skupinu lidí, kteří jsou za ta léta sehraní, celkem šest dětských družin různého věku i zaměření, všestranou náplň, která nabídne každému dítěti něco, co je mu blízké, tedy zábavu, která má nějaký smysl.

Družiny, tedy skupinky kluků nebo holek stejného věku, mají každý týden schůzky. Ty vedou plnoletí rádci družin, obvykle za pomoci mladších podrádců, kteří se průběžně vzdělávají a absolvují různé kurzy (rádcovské, čekatelské, zdravotnické, vůdcovské...). O víkendech potom probíhají výpravy, díky kterým se děti seznámí s ostatními ze svého oddílu či střediska a zažijí něco nevšedního - vydají se do přírody nebo do jiného města, zkusí si mnoho nových her a činností. A v létě nás potom čeká tábor - čtrnáct dní v týpkách, bez elektřiny nebo tekoucí vody.

Chcete si to taky zkusit? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vás přivedeme mezi nás :-)

Rozcestník

Načítám...
Středisko Úsvit Děčín
INSERT SOME TITLE INSERT SOME TEXT