Aktuality

V únoru nás čeká společné celostřediskové setkání při oslavě dne sesterství. Akce je určená pro všechny členy střediska, Sojčáky i Omniáky! A jen týden nato se starší děti mohou s námi vydat na vandr, při kterém po zimě pořádně protáhneme nohy na Litoměřicku. Akce je opět určená pro všechny členy střediska.
Poslední velká akce do konce roku 2017 je společná oslava Vánoc! Tato akce je otevřená pro všechny členy střediska, proto neváhejte! https://sojcaci.cz/content/events/invitations/317_zvadlo.pdf

Nejbližší akce

Den sesterství

2018-02-24
2018-02-24
pro: celé středisko
Jako každoročně se naše klubovna na jeden den promění v čajovnu, kde si užijeme odpoledne, během něhož se dozvíme, co to vlastně den sesterství je, zahrajeme si spoustu her a k tomu si vychutnáme dobré čajíčky a nějaké ty dobrůtky.
zodpovědný: Vlaštušky

Pozdně zimní vandr

2018-03-02
2018-03-04
pro: Skauty a skautky ze střediska
Příroda se na konci zimy začíná probouzet a právě v tomto okamžiku se vydáme na společný vandr, tentokrát umístěný do oblasti Českého středohoří. Spát se bude po klubovnách a čekat nás bude i návštěva zajímavé památky nebo svezení se netradičním dopravním prostředkem.
zodpovědný: Koďála

Úvodníček

Vážení návštěvníci :-),

vítáme Vás na střediskových stránkách našeho střediska Sojčáci!

Původní jednotka, ze které jsme ve skautské hierarchii v roce 2011 poskočili výše, se jmenovala 4. koedukovaný oddíl a jako takoví jsme fungovali dvacet let. Za tu dobu jsme se stali z dívčího koedukovaným oddílem (tedy jak pro kluky tak holky), trochu navýšili počet našich členů (začínali jsme s jednou družinou - dnes máme 3 oddíly a přes 50 členů), koupili vlastní klubovnu a tak nějak upevnili svoje postavení.

Máme Vám tedy co nabídnout: skupinu lidí, kteří jsou za ta léta sehraní, celkem šest dětských družin různého věku i zaměření, všestranou náplň, která nabídne každému dítěti něco, co je mu blízké, tedy zábavu, která má nějaký smysl.

Družiny, tedy skupinky kluků nebo holek stejného věku, mají každý týden schůzky. Ty vedou plnoletí rádci družin, obvykle za pomoci mladších podrádců, kteří se průběžně vzdělávají a absolvují různé kurzy (rádcovské, čekatelské, zdravotnické, vůdcovské...). O víkendech potom probíhají výpravy, díky kterým se děti seznámí s ostatními ze svého oddílu či střediska a zažijí něco nevšedního - vydají se do přírody nebo do jiného města, zkusí si mnoho nových her a činností. A v létě nás potom čeká tábor - čtrnáct dní v týpkách, bez elektřiny nebo tekoucí vody.

Chcete si to taky zkusit? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vás přivedeme mezi nás :-)

Rozcestník

Načítám...
Středisko Úsvit Děčín
INSERT SOME TITLE INSERT SOME TEXT