Aktuality

Noví zájemci i naši členové, připomínáme, že první akcí nového školního roku je společná schůzka rodičů, dětí a vedoucích, na které se nové děti rozdělí do družin a družiny si společně se svými vedoucími domluví termíny schůzek. Budete si zároveň moci prohlédnout prostory klubovny a zeptat se na všechno, co by vás zajímalo.
Pokud toho o skautu ještě moc nevíte a chtěli byste se k nám přidat, mohl by vám pomoci tento odkaz: https://sojcaci.cz/index.php?menu=about_us/membership, případně mrkněte na stránky celé skautské organizace: https://www.skaut.cz/ Můžete také zkouknout fotogalerii na našich facebookových stránkách: https://www.facebook.com/pg/stediskosojcaci/photos/?tab=albums nebo si prohlédnout jednotlivé družiny: https://sojcaci.cz/index.php?menu=teams/list. A nebo zkrátka doražte 6. 9. v 17:00 do naší klubovny Na Hrázi! Jak se do ní dostanete najdete tady: https://sojcaci.cz/index.php?menu=about_us/clubrooms. Budeme se na vás těšit!

Nejbližší akce

Víkendovka s ČČK

2017-10-20
2017-10-22
pro: kdokoliv
Zopakujeme si víkendovku v okolí Šluknova se spoustou nehod, krvácejících lidí, jízdou na čtyřkolce, výsadkem v sanitce atd. Poslední ročník byla pecka, pojďte si to s námi zase užít, tentokrát ve Svojkově na hasičárně.
zodpovědný: Filip

Divoký sever

2017-10-21
2017-10-22
pro: Skauti, skautky a výše
Sever Čech je divoké místo s mnohdy pohnutou minulostí a nejasnou současností. Prostředí sudetských měst nahrává vzniku mafánských organizací. Blízkost hranic přímo vybízí k rozrůstání černého trhu a nelegálního obchodu s nejrůznějším zbožím. Člověk zde pří troše umu a notné dávce štěstí může rychle příjít k velkým penězům. Nebo během chvíle přijít o vše. Doslova. Vítejte na divokém severu!
zodpovědný: MIKI + Lucka

Úvodníček

Vážení návštěvníci :-),

vítáme Vás na střediskových stránkách našeho střediska Sojčáci!

Původní jednotka, ze které jsme ve skautské hierarchii v roce 2011 poskočili výše, se jmenovala 4. koedukovaný oddíl a jako takoví jsme fungovali dvacet let. Za tu dobu jsme se stali z dívčího koedukovaným oddílem (tedy jak pro kluky tak holky), trochu navýšili počet našich členů (začínali jsme s jednou družinou - dnes máme 3 oddíly a přes 50 členů), koupili vlastní klubovnu a tak nějak upevnili svoje postavení.

Máme Vám tedy co nabídnout: skupinu lidí, kteří jsou za ta léta sehraní, celkem šest dětských družin různého věku i zaměření, všestranou náplň, která nabídne každému dítěti něco, co je mu blízké, tedy zábavu, která má nějaký smysl.

Družiny, tedy skupinky kluků nebo holek stejného věku, mají každý týden schůzky. Ty vedou plnoletí rádci družin, obvykle za pomoci mladších podrádců, kteří se průběžně vzdělávají a absolvují různé kurzy (rádcovské, čekatelské, zdravotnické, vůdcovské...). O víkendech potom probíhají výpravy, díky kterým se děti seznámí s ostatními ze svého oddílu či střediska a zažijí něco nevšedního - vydají se do přírody nebo do jiného města, zkusí si mnoho nových her a činností. A v létě nás potom čeká tábor - čtrnáct dní v týpkách, bez elektřiny nebo tekoucí vody.

Chcete si to taky zkusit? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vás přivedeme mezi nás :-)

Rozcestník

Načítám...
Středisko Úsvit Děčín
INSERT SOME TITLE INSERT SOME TEXT